Usługi związane z krystalizacją oraz szlifowaniem różnego rodzaju powierzchni (np. marmuru)

Marmury są obecne w naszych domach, nadając elegancki styl i szyk. Decydując się na marmurową posadzkę, należy pamiętać, że może ona ulegać widocznemu zniszczeniu. W skład marmuru wchodzi wapień (węglan wapnia), który niestety charakteryzuje się niską odpornością na ścieranie oraz podatnością na pękanie.
Z tego względu od samego początku powinniśmy zadbać o zabezpieczenie naszych posadzek. Nasza firma oferuje szlifowanie marmuru. Usługa polega na zeszlifowywaniu wszelkich rys, dziur i spękań, które mogą pojawić się na marmurowej podłodze. Zarówno pęknięcia, jak i ubytki uzupełniane są za pomocą żywicy polimerowej w kolorze posadzki. Usługę świadczymy w Warszawie.
Państwa posadzkom przyda się także krystalizacja marmuru. Jest to zabieg, który zabezpiecza posadzki przed wchłanianiem wody i brudu. Przy użyciu kwaśnego środka chemicznego (krystalizatora) następuje proces zeszklenia struktury powierzchniowej kamienia. Marmur uzyskuje wysoki połysk, jest utwardzony i zabezpieczony przed uszkodzeniami. Usługa wykonywana jest w Warszawie.

Kolejnym i ostatnim etapem jest polerowanie.